در ابتدای برنامه معاون طرح و برنامه نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج سرهنگ مزینانی مأموریت دفتر نمایندگی ولی فقیه را در شش حوزه تشریح نمود

در ادامه برنامه مسئولین دفاتر نمایندگی سه استان خوزستان، لرستان و ایلام به همراه رابطین برگزیده هر کدام دقایقی به تشریح اقدامات و مشکلات کار رابطین پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین شفیع زاده مسئول دفتر نمایندگی سپاه ولی عصر(عج) استان خوزستان ضمن شرح مأموریت و مسئولیت رابطین به الزامات مهم در این زمینه پرداخت و گفت: رابطین در حوزه طبق حدیثی از امام علی(ع) باید خود را امام دیگران بدانند و نفس خود را در این راه اصلاح کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جلیلیان مسئول دفتر نمایندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان نیز با اشاره به مشکلاتی اعم از قشری و بخش بخش شدن بسیج خواستار توجه ویژه به  محوریت مسجد در امورات بسیج شد.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول دفتر نمایندگی سپاه امیر المومنین(ع) استان ایلام ضمن اشاره به نقش بسیج در حمایت و پاسداری از اسلام گفت: سازمان بسیج نیاز به یک برنامه اقتضایی برای برخی نقاط کشور دارد.

در ادامه سردار طهماسبی معاون هماهنگ ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج نیز نقش رابطین را کمک و یار فرمانده خواند و با توجه به مسائلی که مردم در استان خوزستان با آن مواجه هستند، ضعف مدیریت را از عوامل به وجود آمدن این مشکلات دانست.

سخنران پایانی این همایش سردار شاهوار پور فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان بود وی روحیه جهادی و انقلابی را از دغدغه های امام خامنه‌ای(مدظله العالی) دانست و افزود: معنویت باید همواره در سپاه دنبال شود و در جامعه نیز منتشر شود .

فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان با اشاره باید به آسیب های بومی توجه شود گفت: تنوع در اجرای برنامه ها مورد نیاز جوانان است و باید محتوا با ذائقه مخاطبین و آسیب های بومی متناسب باشد.

در پایان همایش از خانواده چند تن از شهدای مدافع حرم استان خوزستان تجلیل به عمل آمد.