با حضور حاج حسین الله کرم برگزار شد:

IMG_2527

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، سردار حسین الله کرم امشب در مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی در این شهرستان اظهار کرد: جامعه امروز به رئیس جمهور، مجلس، حوزه علمیه، دانشگاه، دانشجو، طلبه و مردم انقلابی نیاز دارد، از این رو شهید نواب صفوی می‎تواند مظهر این دیدگاه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند بصیرت دینی و سیاسی هستیم، عنوان کرد: شهید نواب صفوی نماد بصیرت و غیرت دینی است، حال آن‌که اگر غیرت دینی در بین برخی مسؤولان ما وجود داشت، دستاورد علمی شهدای دانشمند هسته‎ای را با بتن پر نمی‎کردند.

مسؤول شورای هماهنگی حزب‎الله تاکید کرد: اگر غیرت ملی، بصیرت دینی و شور انقلابی در وجود برخی مسؤولان وجود داشت، اجازه حقوق‎های نجومی آن هم در شرایط تحریم‎های اقتصادی را نمی‎دادند.

الله کرم بیان گرد: در شرایطی مردم در فشار تحریم‎های اقتصادی صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‎دارند که عده‎ای ماهیانه ۲۵۷ میلیون تومان حقوق می‎گیرند و عده‎ای دیگر با یک چک ۳ میلیارد تومان وام دریافت می‎کنند که این نشان می‎دهد، شور انقلابی، غیرت و بصیرت دینی و ملی در بین آنها وجود ندارد.

وی وجود عناصر یاد شده در یک جامعه را مانع انفعال در سیاست خارجی دانست و عنوان کرد: انفعال در سیاست خارجی ما این است که کودکان گرسنه یمن را زیر حمله موشک‎ها بمباران ‎کنند و ما هیچ نگوئیم.

مسؤول شورای هماهنگی حزب‎الله افزود: زمانی انفعال به وجود می‎آید که شور انقلابی، بصیرت دینی و غیرت ملی در مسؤولان وجود نداشته باشد و نسبت به معضلاتی همچون اعتیاد، فساد و بی‎بند و باری بی‎توجه شویم.

الله کرم در ادامه خاطر نشان کرد: در نهضت ملی که اوج حرکت شهید نواب صفوی است، سه عنصر اصلی وجود دارد که آنها عنصر انقلابی یعنی شهید نواب صفوی، عنصر دینی یعنی آیت‎الله کاشانی و عنصر ملی یعنی مصدق هستند.

وی سپس به بیان ویژگی‎های شهید نواب صفوی پرداخت و تاکید کرد: نورانیت ناشی از شب زنده‎داری و تهجد، ایمان بسیار قوی، قاطعیت و جاذبه فوق‎العاده و ارائه سبک زندگی حزب‎اللهی از ویژگی‎های این شهید والا مقام به شمار می‎روند.

مسؤول شورای هماهنگی حزب‎الله تصریح کرد: پس از ۲۸ مرداد تنها جریانی که نشان داد همچنان زنده است و جریان انقلابی را به پیش برد، شهید نواب صفوی بود.

الله کرم یادآور شد: شهید نواب صفوی فردی پر قدرت بود که در نیروهای داخلی و جهان اسلام اثر گذاشته بود، وی کسی بود که مسیر خود را ادامه داد و تنور آتش انقلاب را در کشور روشن نگه داشت و به آیندگان سپرد.

وی بار دیگر به نقش وجود یا عدم وجود سه عنصر شور انقلابی، بصیرت دینی و غیرت ملی در جامعه اشاره و اظهار کرد: اگر غیرت ملی وجود داشته باشد، باید روند هسته‎ای کشور حفظ شود، حال آن‌که متاسفانه این عنصر در بین برخی مسؤولان دیده نمی‎شود.

مسؤول شورای هماهنگی حزب‎الله با تاکید بر اینکه اگر عنصر بصیرت دینی وجود داشت، گرفتار فتنه ۸۸ نمی‎شدیم، تصریح کرد: بصیرت سیاسی به این معنا است که کاری را انجام دهیم که مورد سوء‌استفاده دشمن قرار نگیرد.

الله کرم بیان کرد: امروز در آحادم مردم نیازمند بصیرت سیاسی، شور انقلابی و غیرت دینی هستیم.